درباره نودایران :

 
شبکه فناوری اطلاعات اسپارک (با نام تجاری نودایران ) فعالیت خود را در زمینه های امنیت اطلاعات و ارائه راهکارهای تجارت  الکترونیک در سال 1390 آغاز نمود.
اسپارک از آغاز فعالیتش تا امروز، همواره تلاش کرده بهترین راهکارها را در قالب مشاوره، محصولات و خدمات در اختیار مشتریان خود قرار دهد. از همین رو، از همان آغاز فعالیت، به جهت توزیع رسمی فروش محصولات شرکت ایست در ایران، به عنوان محصولی معتبر و مطرح در حوزه امنیت اطلاعات در جهان، راهکاری کارآ و موثر را در اختیار جامعه ایرانی قرار داد. مجموعه اسپارک  ، خود را "وفادار به تعهدات" می دانند و همواره برای رضایت بیشتر مشتریان می کوشند. ارائه خدمات پشتیبانی حضوری و از راه دور، بخشی از تلاش های اسپارک برای حفظ "وفاداری به تعهدات" است.

درباره ایست :

 
ایست ( ESET ) یک شرکت امنیتی IT است که مقر آن در براتیسلاوا، جمهوری اسلواکی قرار دارد که در سال ۱۹۹۲ با ادغام دو شرکت خصوصی تاسیس شده است. این شرکت به عنوان موفق ترین شرکت اسلواکی در سال ۲۰۰۸، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ انتخاب شده است.  
و هم اکنون دفاتر شعبه  آن در سن دیگو، ایالات متحده؛ مونترال، کانادا؛ بوینس آیرس، آرژانتین؛ سائو پائولو، برزیل؛ پراگ، جمهوری چک؛ کراکوف، لهستان؛ و سنگاپور قرار دارد و همچنین توزیع کننده در بیش از ۱۸۰ کشور جهان است.
 

به راستي كدام يك از آنتي ويروس هاي جهان قويترين است ؟

در سايت هاي مختلف، مقايسه هاي گوناگوني از آنتي ويروس هاي متفاوت صورت گرفته است و نتايج متفاوتي منتشر شده است. حال سؤال اينجاست كه منبع و الگوي مقايسه اين آنتي ويروس ها چيست ؟ در مورد ظاهر آنتي ويروس ، سهولت استفاده و موارد اينچنيني سلايق مختلفي وجود دارد اما در بحث قدرت و هوش مصنوعي آنتي ويروس استاندارد هاي جهاني مطرح هستند كه كليه سازمان ها و شركت هاي جهان از اين استاندارد استفاده ميكنند تا آنتي ويروس هاي مختلف را با هم مقايسه نمايند. در مورد تست قدرت و توانائي هاي آنتي ويروس ها هيچ مرجع و سايتي به غير از موسسات ويروس شناسي و آناليز آنتي ويروس صلاحيت بررسي و مقايسه را ندارند. زيرا اين مؤسسات كاملا بيطرف هستند و به صورت تخصصي آنتي ويروس ها را مورد آزمايش قرار مي دهند.

معروف ترين معيار مقايسه قدرت آنتي ويروس هاي جهان ، مسابقات جهاني VB100% مي باشد. اين مسابقات توسط بزرگترين موسسه ويروس شناسي VirusBulletin در كشور انگلستان برگزار مي شود و سايت رسمي اين موسسه www.virusbtn.com مي باشد و ماهنامه امنيتي اين مؤسسه با حق عضويت ساليانه 175 دلار در اختيار كابران قرار ميگيرد. اين موسسه به طور مستمر آزمون هاي مشخصي را بر روي كليه آنتي ويروس هاي جهان كه به صورت داوطلبانه در اين آزمون ها شركت مي كنند با دقت بالائي انجام ميدهد و همواره نتايج اين آزمون ها را در سايت رسمي خود اعلام مي نمايد. اين آزمون ها بر روي سيستم عامل هاي مختلف و با حضور نماينده كليه شركت هاي توليد كننده آنتي ويروس انجام ميشود. نمونه های تست شده در این آزمون ها توسط متخصصان چندین کمپانی آنتی ویروس به صورت اشتراکی جمع آوری شده است که لیست این ویروس ها و لیست کارشناسان جمع آوری ویروس های وحشی جهان را میتوانید در سایت رسمی آنها مشاهده نمائید : http://www.wildlist.org هزينه شركت در اين آزمون بسيار سنگين بوده و معمولا شركت هاي ضعيف قادر به ارسال نماينده به اين مسابقات نمي باشند. لذا ممكن است شركتي در دوره هاي خاص از شركت در آزمون سرباززند.

نكات بسيار مهم در مورد اين آزمون ها بيطرفانه بودن نتايج آزمون هاست. زيرا از آنجا كه نماينده شركت هاي مختلف به صورت داوطلبانه و با صرف هزينه بسيار در اين آزمون ها شركت ميكنند ، خود نشانه بيطرف بودن اين مؤسسه ويروس شناسي است. در آزمون هاي اين مؤسسه قويترين ، خطرناك ترين و شايع ترين ويروس هاي روز كه اصطلاحا ويروس هاي وحشي اطلاق مي شوند بر روي آنتي ويروس هاي تحت آزمون آزمايش ميشود و اگر آنتي ويروسي حتي يكي از اين ويروس هاي شايع و قوي را شناسائي نكند در اين آزمون رد خواهد شد و امتياز منفي كسب خواهد كرد و اصطلاحا Faild مي شود.

نتايج آزمون هاي VB100‌براي كليه آنتي ويروس هاي حال حاضر جهان :


در ادامه لينك صفحه نتايج كليه آزمون هاي 23 شركت توليد كننده برنامه هاي امنيتي حال حاضر جهان قرارگرفته است. اين لينك ها از سايت رسمي موسسه VirusBulletin از آدرس https://www.virusbulletin.com نيز قابل دسترس مي باشد.

براي مشاهده نتايج كامل كليه آزمون هاي هر آنتي ويروس بر روي نام شركت سازنده آن كليك نمائيد:
توضيحات : در صفحه نتايج كلي ازمون ها در خط اوب در جلوی عبارت Vendor participated in تعداد آزمون هایی که آنتی ویروس شرکت کرده است از مجموع تست های برگزار شده نمایش داده میشود. در خط دوم در جلوی عبارت Vendor products passed تعداد آزمون موفق آن آنتی ویروس و درصد موفقیت بدون لحاظ آزمون های شرکت نکرده درج شده است.
در نتایج ثبت شده ، آنتی ویروس های شرکت ESET با بیشتر آزمون موفق هم اکنون در پیشتاز در این صنعت میباشد :

رقابت شركت هاي مختلف بر سر اخذ گواهينامه بين المللي VB100 :


در مورد اعتبار و اهميت مسابقات برگزار شده توسط موسسه ويروس شناسي Virus Bulletin بايد گفت كه كليه شركت هاي توليد كننده آنتي ويروس جهان با پرداخت هزينه هاي سنگين نمايندگان خود را براي شركت در اين مسابقات به انگلستان ارسال مي كنند و مسلما پس از كسب جايزه تائيده قدرت VB100 ، خبر اين موفقيت را در وب سايت هاي خود درج مينمايند.

سخن آخر :


همانطور كه از مطالعه نتايج آزمون هاي فوق دريافتيد قدرت آنتي ويروس ها ، مقوله اي نسبي است و نمي توان گفت يك آنتي ويروس هيچگاه خطا ندارد . اما نكته مهم آنست كه يك آنتي ويروس كمترين درصد خطا را داشته باشد.
آنتي ويروس هاي ESET NOD32 از سال 2000 تا به حال در هيچ يك از آزمون هاي كمپاني ويروس شناسي VirusBulletin شكست نخورده است و 2 شكست اين آنتي ويروس مربوط به سال هاي 1998 الي 2000 بوده است. اين درحالي است كه برخي از آنتي ويروس هايي كه هم اكنون بخشي از بازار فروش ايران را در اختيار دارند حتي در سالهاي اخير نيز اشتباهاتي داشته اند و در برخي از آزمون هاي سال هاي اخير مردود شده اند ! اين بدين معني است كه اين آنتي ويروس ها توانائي شناسائي تعدادي از ويروس هاي مخرب و شايع آن سال را نداشته اند و اين خود نكته مهمي در شناسائي آنتي ويروس هاي ضعيف است

طراحی و بهینه سازی اسپارک

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مجموعه شبکه فناوری اطلاعات اسپارک است